Hoge belastingen, weinig voorzieningen
De gemeente Roelofarendsveen (pakweg 10.000 inwoners, dus 6 of 7 x zo klein als de Gemeente Katwijk) bouwt een school met kinderopvang voor wel 1000 kinderen, een zwembad, sporthal, nieuwe sportvelden en clubhuizen in een groot megaproject. Waarom kan dat niet in Katwijk?

Zwak bestuur
Nou dat is heel simpel omdat Katwijk destijds besloten heeft om het wurgcontract over Valkenhorst te tekenen met het Rijksvastgoedbedrijf, zonder daarvan de financiële consequenties in beeld te hebben! Dat gaat ons pakweg 150 miljoen euro kosten, een onvoorstelbaar groot bedrag. De gemeente weigerde tot nu toe aan de verzoeken van KiesKatwijk tegemoet te komen om aan de gemeenteraad een kostenoverzicht beschikbaar te maken. De gemeenteraad keek in zijn geheel liever keer op keer weg dan B&W te dwingen deze informatie te leveren. De complete gemeeenteraad (behalve KiesKatwijk) stond wel vorige week te juichen toen dit bestemmingsplan voor deze expatwijk onherroepelijk werd.
De gemeente euro’s zijn op
Doordat uw geld nu vastligt en niet voor iets anders bestemd kan worden heeft Katwijk nauwelijks nog ruimte om nieuwe voorzieningen voor zijn eigen inwoners te regelen. De enige mogelijkheid zou zijn om de belastingen nog veel hoger te maken, maar ook dat is eigenlijk geen begaanbare weg. Als KiesKatwijk bij de volgende verkiezingen voldoende steun krijgt gaan we dat wurgcontract, linksom of rechtsom, van tafel halen. Zie ook: www.kieskatwijk.nl
Nieuw AZC inKatwijk
O ja, weten de kiezers van DURF al dat alle partijen, behalve KiesKatwijk, destijds hebben ingestemd om hier een nagelnieuw groot AZC in de Mient Kooltuin te bouwen? Ja, ook DURF heeft daar voor gestemd! Mag ik even een teiltje…………..
Het Rijksvastgoedbedrijf wilde dat AZC niet op eigen grond op het voormalig Vliegkamp aanleggen omdat ze dan minder peperdure grond voor villa’s kunnen verkopen. En dus wilde het Rijk dat Katwijk dat AZC in het toekomstige groene gebied Mient Kooltuin zou situeren. Katwijk is ook daar weer gehoorzaam door de pomp gegaan. Misschien moeten wij die wethouders uit de gemeente Kaag en Braassem hier na de verkiezingen een positie aanbieden!
0 reacties